Sildenafil Symphar 100 mg – 4 tabletki powlekane

Napisano 27.09.2021 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Lek Sildenafil Symphar 100 mg to dostępne na receptę tabletki wspomagające potencję – osiągnięcie i utrzymanie wzwodu podczas stosunku seksualnego. Dla optymalnych efektów tabletki Sildenafil Symphar należy stosować ściśle z zaleceniami specjalisty. Substancja czynna leku może prowadzić do objawów ubocznych, szczególnie w przypadku schorzeń współistniejących, dlatego ważne jest, by poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych oraz o przyjmowanych lekach.  

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Sildenafil Symphar 100 mg ( 4 tabletki powlekane) – czym jest ten lek i w jakim celu się go stosuje?

Sildenafil Symphar 100 mg to produkt leczniczy pomagający osiągnąć erekcję. Zaleca się go mężczyznom cierpiącym z powodu impotencji – niemożności osiągnięcia lub utrzymania wzwodu dostatecznego do odbycia stosunku płciowego. Sildenafil należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Substancja czynna przyczynia się do rozkurczu naczyń krwionośnych oraz zwiększenia napływu krwi do ciał jamistych prącia podczas pobudzenia seksualnego. Podniecenie seksualne jest warunkiem koniecznym do działania leku. 

Skład leku Sildenafil Symphar 100 mg

Jedna tabletka Sildenafil Symphar zawiera 100 mg sildenafilu w postaci cytrynianu. Pozostałe składniki leku: celuloza mikrokrystaliczna, bezwodny wapnia wodorofosforan, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lak z indygotyną (E 132).

Jak dawkować lek Sildenafil Symphar 100 mg?

Tabletki Sildenafil Symphar 100 mg przyjmuje się w zależności od potrzeb, najlepiej około godzinę przed aktywnością seksualną. Maksymalna zalecana dawka sildenafilu wynosi 100 mg, dlatego nie należy przyjmować więcej niż jednej tabletki na dobę.  Lekarz może zalecić mniejszą dawkę na początkowym etapie leczenia, ze względu na indywidualną tolerancję leku, w przypadku współistniejących schorzeń czy stosowania przez pacjenta innych leków. Sildenafil Symphar 100 mg można przyjmować niezależnie od posiłków, z tym, że jeśli tabletka zostanie przyjęta podczas posiłku, działanie sildenafilu może być opóźnione w porównaniu do przyjęcia leku na czczo.

Sildenafil Symphar 100 mg (4 tabletki powlekane) – skutki uboczne.

Lek Sildenafil Symphar może powodować u różnych pacjentów rozmaite działania niepożądane.  Najczęstsze z nich to: bóle i zawroty głowy, niestrawność, nudności, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, zaburzenia widzenia barwnego, widzenie niewyraźne lub z kolorową poświatą, uczucie zatkanego nosa.

Niezbyt często podczas stosowania sildenafilu, pacjent może doświadczać objawów takich jak: wymioty, wysypka skórna, podrażnienie i przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, wysokie lub zbyt niskie ciśnienie tętnicze, bóle mięśni i kończyn, osłabione czucie dotyku, dzwonienie w uszach, zatkane lub niedrożne zatoki, suchość w jamie ustnej, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie i zatkany nos), krwawienie z nosa, ból w górnej części brzucha, refluks przełyku (zgaga), krew w moczu, zmęczenie oraz senność.

Działania niepożądane, które są rzadkie, ale wymagają natychmiastowej interwencji medycznej:

 • reakcja alergiczna (charakterystyczne objawy: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła);
 • ból w klatce piersiowej (jeśli pojawi się w czasie stosunku płciowego lub po nim, należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować rozluźnić się);
 • bolesny lub nadmiernie przedłużający się wzwód;
 • nagłe pogorszenie się lub utrata wzroku;
 • niepokojące reakcje skórne (łuszczenie się i obrzęk skóry, pęcherze w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu);
 • napady padaczkowe lub drgawki.

Sildenafil Symphar 100 mg – przeciwwskazania.

Leku Sildenafil Symphar 100 mg nie należy przyjmować w następujących przypadkach:

 • nadwrażliwość na sildenafil lub którąkolwiek z pozostałych substancji zawartych w leku;
 • jeśli pacjent zażywa leki uwalniające tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotany w jakiejkolwiek postaci;
 • jeśli pacjent zażywa inne preparaty zawierające inhibitory PDE5, w tym sildenafil oraz leki pobudzające cyklazę guanylową, takie jak riocyguat;
 • gdy aktywność seksualna jest przeciwwskazana (np. w przypadku pacjentów z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego);
 • jeśli pacjent stracił wzrok w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego;
 • stwierdzonej ciężkiej niewydolności wątroby;
 • stwierdzonego niedociśnienia tętniczego;
 • po niedawno przebytym udarze lub zawale serca;
 • jeśli stwierdzono dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki.

Sildenafilu może przyczynić się do pojawienia się zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Z tego powodu, zanim pacjent zdecyduje się na prowadzenie pojazdu mechanicznego lub wykonywanie czynności związanych z obsługiwaniem maszyn, powinien upewnić się, co do tego jak reaguje na lek. Sildenafil Symphar 100 mg to lek zalecany wyłącznie dorosłym mężczyznom. Nie należy go stosować w przypadku kobiet oraz osób w wieku poniżej 18 lat.

Sildenafil Symphar 100 mg – czy może być łączony z innymi lekami i z alkoholem?

Aby uniknąć interakcji między stosowanymi lekami, należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich produktach leczniczych przyjmowanych przez pacjenta, jak i tych, które pacjent zamierza przyjmować. Lek Sildenafil Symphar może wchodzić w interakcje między innymi z lekami stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej, lekami z grupy azotanów oraz uwalniającymi tlenek azotu, lekami z grupy inhibitorów proteazy oraz lekami α-adrenolitycznymi. Łączenia sildenafilu z alkoholem nie jest zalecane, gdyż może to sprzyjać wystąpieniu ewentualnych działań niepożądanych. Ponadto alkohol okresowo może zmniejszać zdolność do osiągnięcia rekcji, stąd nie należy spożywać znacznych jego ilości przed przyjęciem leku.

E-recepta online na Sildenafil Symphar 100 mg (4 tabletki powlekane).

Tabletki Sildenafil Symphar 100 g można nabyć w aptece po okazaniu aktualnej recepty. Receptę na lek można uzyskać podczas stacjonarnej wizyty lekarskiej lub internetowej konsultacji medycznej. Recepta internetowa (lub e-recepta), wydawana jest wyłącznie w sytuacji, gdy specjalista stwierdzi zasadność stosowania sildenafilu oraz brak ewentualnych przeciwwskazań. E-receptę można zrealizować na dwa sposoby: podając farmaceucie numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em po konsultacji lub pokazując wydruk recepty internetowej otrzymany mailem w formie załącznika PDF. Po podaniu danych niezbędnych do realizacji recepty lub zeskanowaniu przez farmaceutę kodu kreskowego obecnego na wydruku, będzie można wykupić lek.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.