Sildenafil Symphar 100 mg – 12 tabletek powlekanych

Napisano 27.09.2021 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Produkt leczniczy Sildenafil Symphar 100 mg to dostępne na receptę tabletki zalecane w przypadku impotencji. Warunkiem działania leku jest pobudzenie seksualne. Dla optymalnych efektów tabletki Sildenafil Symphar 100 mg należy dawkować ściśle z zaleceniami specjalisty. Substancja czynna leku może prowadzić do objawów ubocznych, szczególnie w przypadku schorzeń współistniejących, stąd ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych oraz o przyjmowanych lekach.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Sildenafil Symphar 100 mg (12 tabletek powlekanych) – czym jest ten lek i w jakim celu się go stosuje?

Sildenafil Symphar 100 mg to lek pomagający osiągnąć wzwód u mężczyzn cierpiących z powodu impotencji definiowanej jako niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji prącia dostatecznej do odbycia stosunku płciowego. Sildenafil należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Substancja ta przyczynia się do rozkurczu naczyń krwionośnych prącia i zwiększenia napływu krwi do członka podczas podniecenia seksualnego.

Skład leku Sildenafil Symphar 100 mg.

Substancja czynna leku: sildenafil. Jedna tabletka zawiera 100 mg sildenafilu w formie cytrynianu. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, bezwodny wapnia wodorofosforan, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lak z indygotyną (E 132).

Jak dawkować lek Sildenafil Symphar 100 mg?

Lek Sildenafil Symphar 100 mg przyjmuje się w zależności od potrzeb, około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Nie należy przyjmować więcej niż jednej tabletki na dobę – maksymalna zalecana dawka sildenafilu wynosi 100 mg. W zależności od etapu leczenia oraz tolerancji produktu leczniczego, dawkę można zmniejszyć. Lekarz może zalecić zmianę dawkowanie leku również w przypadku współistniejących schorzeń czy przyjmowanych leków.

Sildenafil Symphar można przyjmować niezależnie od posiłków, trzeba jednak mieć na względzie, że w sytuacji przyjęcia tabletki podczas posiłku, działanie sildenafilu będzie opóźnione w porównaniu do przyjęcia go na czczo.

Sildenafil Symphar 100 mg (12 tabletek powlekanych) – skutki uboczne.

Lek Sildenafil Symphar 100 mg może powodować szereg działań niepożądanych. Do najczęstszych z nich zalicza się: bóle głowy, zawroty głowy, nudności, niestrawność, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, zaburzenia widzenia barwnego, widzenie niewyraźne lub z kolorową poświatą, uczucie zatkanego nosa.

Niezbyt często podczas stosowania leku Sildenafil Symphar 100 mg obserwuje się objawy takie jak: wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, bóle mięśni i kończyn, osłabione czucie dotyku, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie i zatkany nos), krwawienie z nosa, ból w górnej części brzucha, refluks przełyku (zgaga), krew w moczu, zmęczenie i senność.

Rzadkie działania niepożądane, które są potencjalnie niebezpieczne i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej:

 • reakcja alergiczna (objawy: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła);
 • bóle w klatce piersiowej (jeśli pojawią się w czasie stosunku płciowego lub po nim, należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować rozluźnić się);
 • bolesny lub nadmiernie przedłużający się wzwód (trwający ponad 4 godziny);
 • nagłe pogorszenie lub utrata wzroku;
 • niepokojące reakcje skórne (łuszczenie się i obrzęk skóry, pęcherze w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu);
 • napady padaczkowe lub drgawki.

Sildenafil Symphar 100 mg – przeciwwskazania.

Produktu leczniczego Sildenafil Symphar 100 mg nie należy przyjmować w sytuacji:

 • nadwrażliwości na sildenafil lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w leku;
 • jednoczesnego stosowania leków uwalniających tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci;
 • jednoczesnego stosowania inhibitorów PDE5, w tym sildenafilu oraz leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat;
 • gdy aktywność seksualna nie jest wskazana (np. w przypadku pacjentów z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego);
 • jeśli pacjent utracił wzrok w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego;
 • ciężkiej niewydolności wątroby;
 • niedociśnienia tętniczego (hipotonii);
 • po niedawno przebytym udarze lub zawale serca;
 • gdy stwierdzono dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki.

Nie prowadzono badań nad wpływem sildenafilu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, nie mniej lek może przyczynić się do występowania zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Z tego względu, zanim pacjent zdecyduje się na prowadzenie pojazdu lub wykonywanie czynności związanych z obsługiwaniem maszyn, powinien upewnić się swojej reakcji na lek.

Lek Sildenafil Symphar 100 mg zalecany jest wyłącznie dorosłym mężczyznom. Nie należy go stosować w przypadku kobiet oraz osób w wieku poniżej 18 lat.

Sildenafil Symphar 100 mg – czy może być łączony z innymi lekami i z alkoholem?

W celu uniknięcia interakcji między przyjmowanymi lekami, należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich produktach leczniczych przyjmowanych oraz tych, które pacjent planuje przyjmować. Lek Sildenafil Symphar może wchodzić w interakcje z: lekami stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej, lekami z grupy azotanów oraz uwalniającymi tlenek azotu, lekami z grupy inhibitorów proteazy oraz lekami α-adrenolitycznymi.

Nie zaleca się łączenia sildenafilu z alkoholem, gdyż zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dodatkowo alkohol czasowo może obniżać zdolność do osiągnięcia rekcji, dlatego nie należy spożywać znacznych jego ilości przed zażyciem leku.

E-recepta online na Sildenafil Symphar 100 mg (12 tabletek powlekanych)

Tabletki Sildenafil Symphar 100 g można kupić w aptece po wcześniejszym okazaniu aktualnej recepty. Receptę na lek można uzyskać podczas wizyty lekarskiej stacjonarnej albo podczas konsultacji internetowej. Recepta internetowa lub inaczej e-recepta, wydawana jest wyłącznie wtedy, gdy specjalista stwierdzi, iż stosowania preparatu Sildenafil Symphar może pacjentowi pomóc i nie ma ku temu przeciwwskazań. E-receptę można zrealizować na dwa sposoby: podając farmaceucie swój numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em po konsultacji lub pokazując wydruk recepty otrzymany mailem w postaci załącznika PDF. Po podaniu niezbędnych danych lub zeskanowaniu kodu kreskowego obecnego na wydruku, będzie można zrealizować receptę i wykupić lek.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.