Sildenafil Bluefish 100 mg – 4 tabletki 

Napisano 27.09.2021 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Sildenafil Bluefish 100 mg to dostępne na receptę tabletki, stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Wywołanie i utrzymanie wzwodu możliwe jest dzięki zawartemu w leku syldenafilowi oraz jednoczesnemu pobudzeniu seksualnemu. Dla optymalnych efektów oraz zminimalizowania objawów niepożądanych, należy stosować lek zgodnie z zaleceniami specjalisty i przed rozpoczęciem terapii zapoznać się z informacjami na temat leku.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Sildenafil Bluefish 100 mg (4 tabletki powlekane) – co to za lek i kiedy się go stosuje?

Sildenafil Bluefish 100 mg to produkt leczniczy zawierający syldenafil – substancję czynną, która zaliczana jest do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Działanie tej substancji polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych w członku i tym samym zwiększeniu napływu krwi do prącia podczas seksualnego podniecenia. Pobudzenia seksualne jest warunkiem zadziałania leku – osiągnięcia i utrzymania wzwodu. Dzięki swoim właściwością lek Sildenafil Bluefish znajduje zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji – niemożności uzyskania lub utrzymania erekcji prącia, wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Sildenafil Bluefish 100 mg (4 tabletki powlekane) – skład leku.

Substancją czynną leku jest syldenafil.  Jedna tabletka zawiera 100 mg substancji czynnej w postaci cytrynianu syldenafilu. Dodatkowo w skład leku wchodzą następujące pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, bezwodny wapnia wodorofosforan, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cP, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, indygotyna (E 132).

Sildenafil Bluefish 100 mg – dawkowanie leku.

Tabletkę Sildenafil Bluefish przyjmuje się na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Należy ją połknąć w całości, popijając szklanką wody. Należy pamiętać, że lek może zadziałać jedynie w przypadku jednoczesnego pobudzenia seksualnego, stąd ważne jest zaaranżowanie gry wstępnej. Efekty zażycia leku Sildenafil Bluefish obserwuje się zwykle po 30-60 minutach od zażycia. W przypadku, gdy tabletka jest zażyta w czasie lub po obfitym posiłku, działanie substancji czynnej może być opóźnione. Tabletki Sildenafil Bluefish należy stosować nie częściej niż raz na dobę i ściśle z zaleceniami lekarza specjalisty. W przypadku, gdy pacjent odczuwa, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku. Zwiększenie dawki (powyżej 100 mg) nie zwiększa skuteczności leku, a może jedynie nasilić działania niepożądane.

Sildenafil Bluefish 100 mg – przeciwwskazania do stosowania leku.

Produktu leczniczego Sildenafil Bluefish nie należy stosować w następujących przypadkach:

 • jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające azotany lub środki uwalniające tlenek azotu, np. azotyn amylu (tzw. poppers czy też azotyny wziewnie stosowane w celach rekreacyjnych) – ich jednoczesne przyjmowanie wraz z lekiem może powodować niebezpieczne zmniejszenie ciśnienia tętniczego;
 • jeśli pacjent jest uczulony na syldenafil lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
 • w przypadku ciężkich chorób serca lub wątroby;
 • po niedawno przebytym udarze mózgu lub zawale serca;
 • w przypadku zdiagnozowanego niskiego ciśnienia tętniczego;
 • w przypadku zwyrodnienia barwnikowego siatkówki;
 • jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła utrata wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic, przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego;
 • jeśli pacjenta stosuje inne metody leczenia zaburzeń wzwodu oraz gdy nie stwierdzono zaburzeń erekcji.

Lek Sildenafil Bluefish zawieraj laktozę, stąd jego zażywanie może być przeciwwskazane w przypadku nietolerancji niektórych cukrów. W przypadku wątpliwości, przed przyjęciem leku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Dodatkowo przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Bluefish należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku jeśli u pacjenta zdiagnozowano którekolwiek z wymienionych schorzeń: niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, białaczka, szpiczak mnogi, choroby serca, choroba wrzodowa, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności nerek lub wątroby, anatomiczne zniekształcenie prącia lub choroba Peyroniego.

Z racji tego, że syldenafil może przyczynić się do wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia, przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych pacjent powinien upewnić się, jak reaguje na lek.

Sildenafil Bluefish 100 mg – czy przyjmowanie leku powoduje skutki uboczne?

Działania niepożądane, w przypadku których należy zaprzestać przyjmowania leku Sildenafil Bluefish i bezzwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej:

 • reakcja alergiczna (charakterystyczne objawy: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła);
 • bóle w klatce piersiowej (jeśli wystąpią w czasie lub po stosunku płciowego, pacjent powinien przyjąć pozycję półsiedzącą i spróbować się rozluźnić);
 • nadmiernie przedłużający się i/ lub bolesny wzwód;
 • pogorszenie lub utrata wzroku;
 • ciężkie i niepokojące reakcje skórne, takie jak łuszczenie się i obrzęk skóry, pęcherze w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu;
 • napady padaczkowe lub drgawki.

Inne działania niepożądane, które zgłaszane są najczęściej podczas przyjmowania tabletek Sildenafil Bluefish: zawroty głowy, nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, niestrawność, zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, widzenie z kolorową poświatą, uczucie zatkanego nosa.

Sildenafil Bluefish 100 mg a inne leki i alkohol.

Syldenafil może wykazywać interakcje z niektórymi lekami, w tym między innymi stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej, jak również lekami α-adrenolitycznymi, zawierającymi azotany oraz inhibitory proteazy.

W czasie stosowania leku Sildenafil Bluefish odradza się spożywanie alkoholu, szczególnie w znacznych ilościach. Alkohol może tymczasowo zaburzać zdolność do uzyskania erekcji, a także może przyczynić się do pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych.

E-recepta online na Sildenafil Bluefish 100 mg (4 tabletki powlekane).

Produkt leczniczy Sildenafil Bluefish 100 mg  w formie tabletek powlekanych, wspomagający leczenie zaburzeń erekcji, dostępny jest w aptece i można go kupić po wcześniejszym okazaniu aktualnej recepty. W przypadku utrudnień z dostaniem się na wizytę stacjonarną, pacjent może umówić się z lekarzem na konsultację online. Gdy specjalista stwierdzi zasadność zastosowania leku syldenafilu, pacjent otrzyma receptę internetową. E-recepta jest elektronicznym odpowiednikiem recepty w formie papierowej. Aby zrealizować ją wystarczy podać farmaceucie PESEL oraz 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em tuż po wystawieniu recepty lub pokazać wydruk e-recepty otrzymany w mailem w formie załącznika PDF. Po zeskanowaniu przez farmaceutę kodu kreskowego umieszczonego na wydruku, możliwa będzie realizacja recepty.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.