Sildenafil Sandoz 100 mg – 8 tabletek

Napisano 27.09.2021 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 4 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Sildenafil Sandoz 100 mg to dostępny na receptę lek w formie tabletek, stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn. Zawarty w tabletkach syldenafil wspomaga potencję umożliwiając wywołanie i utrzymanie erekcji. Działanie leku uzależnione jest od jednoczesnego podniecenia seksualnego. Dla optymalnych efektów i zminimalizowanie działań niepożądanych, tabletki Sildenafil Sandoz należy zażywać zgodnie z zaleceniami specjalisty. 

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Lek Sildenafil Sandoz 100 mg (8 tabletek) – czym jest i kiedy jest stosowany?

Lek Sildenafil Sandoz 100 mg zalecana się w sytuacji niemożności uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Substancją czynną leku jest syldenafil, zaliczany do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działanie tej substancji polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych, co z kolei umożliwia zwiększenie napływu krwi do prącia podczas stosunku seksualnego. Warunkiem działania leku Sildenafil Sandoz 100 mg jest stosowanie go przy jednoczesnym pobudzeniu seksualnym.

Składniki leku Sildenafil Sandoz 100 mg.

Każda tabletka zawiera 100 mg substancji czynnej w postaci cytrynianu syldenafilu. Pozostałe składniki leku to: bezwodny wodorofosforan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna, kopowidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, sacharyna sodowa, indygokarmina (E132), lak aluminiowy.

Jak dawkować lek Sildenafil Sandoz 100 mg?

Tabletkę Sildenafil Sandoz należy przyjąć około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Lek należy połknąć popijając szklanką wody. W przypadku osób, które wcześniej nie przyjmowały syldenafil, zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg. Tabletek Sildenafil Sandoz 100 mg nie należy rozgryzać, ale można podzielić je na mniejsze porcje. W tym celu należy położyć tabletkę na twardej, płaskiej powierzchni głębszą linią podziału skierowaną ku górze. Po naciśnięciu kciukiem na środek tabletki, przełamie się ona na cztery dawki. Substancja czynna leku umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem podniecenia seksualnego. Lek zaczyna działać najczęściej po pół do jednej godziny, ale jego działanie może być różne u różnych pacjentów. Gdy tabletka zostanie przyjęta podczas obfitego posiłku, działanie może być opóźnione.

Leku nie należy stosować częściej niż raz na dobę oraz wraz innymi środkami zawierającymi syldenafil (np. lekami ulegającymi rozpadowi w jamie ustnej). Gdyby okazało się, że działanie leku Sildenafil Sandoz jest zbyt mocne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Działania niepożądane po zastosowaniu leku Sildenafil Sandoz 100 mg.

Jak każdy lek, Sildenafil Sandoz może powodować u niektórych pacjentów działania niepożądane. U większości pacjentów są one lekkie/ umiarkowane i krótkotrwałe. Nie mniej należy mieć na względzie, że możliwe jest też wystąpienie cięższych działań niepożądanych i w takiej sytuacji należy zrezygnować ze stosowania leku Sildenafil Sandoz i jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Działania niepożądane związane z przyjmowaniem syldenafilu, wymagające interwencji medycznej:

 • reakcja alergiczna objawiająca się nagłym świszczącym oddechem, trudnościami w oddychaniu lub zawrotami głowy, obrzękiem powiek, twarzy, warg lub gardła;
 • ból w klatce piersiowej (jeśli wystąpi podczas lub tuż po stosunku płciowym, należy przyjąć pozycję półsiedzącą i spróbować odprężyć się);
 • przedłużający się i/lub bolesny wzwód utrzymujący się ponad 4 godzin;
 • nagłe pogorszenie lub utrata wzroku;
 • reakcje skórne takie jak złuszczanie się i obrzęk skóry, pęcherze w obrębie jamy ustnej, narządów płciowych oraz wokół oczu;
 • napady padaczkowe lub drgawki.

Do najczęstszych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem leku Sildenafil Sandoz zalicza się:

 • bóle głowy, nudności, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, niestrawność, zaburzenia widzenia, widzenie niewyraźne lub z kolorową poświatą, uczucie zatkanego nosa i zawroty głowy.

Z racji tego, że syldenafil może powodować zawroty głowy i zaburzenia widzenia, przed wprowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych należy zorientować się, w jaki sposób lek wpływa na organizm pacjenta.

Sildenafil Sandoz 100 mg – przeciwwskazania do stosowania leku.

Leku Sildenafil Sandoz 100 mg nie należy przyjmować:

 • w przypadku uczulenia na syldenafil lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
 • jeśli pacjent przyjmuje azotany lub leki uwalniające tlenek azotu (np. azotan amylu) – łączenie ich z syldenafilem może powodować niebezpieczne zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi;
 • jeśli pacjent przyjmuje riocyguat (stosowany w leczeniu nadciśnienia i przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego) – inhibitory PDE5, takie jak sildenafil, nasilają działanie obniżające ciśnienie krwi przez lek;
 • w przypadku ciężkich chorób serca lub wątroby;
 • w przypadku pacjentów po udarze mózgu lub zawale mięśnia sercowego oraz jeśli stwierdzono niskie ciśnienie tętnicze krwi;
 • w przypadku dziedzicznych zmian degeneracyjnych siatkówki oka oraz jeśli kiedykolwiek stwierdzono u pacjenta utratę wzroku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego;
 • w przypadku braku zaburzeń wzwodu;
 • stosując jednocześnie innymi rodzaje terapii zaburzeń wzwodu;
 • w przypadku kobiet oraz osób wieku poniżej 18 lat.

Dodatkowo przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Sandoz należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent ma: niedokrwistość sierpowatokrwinkową, białaczkę, szpiczaka mnogiego; zniekształcenie prącia lub chorobę Peyroniego; zaburzenia czynności serca; chorobę wrzodową żołądka lub zaburzenia krzepnięcia krwi.

Łączenie leku Sildenafil Sandoz 100 mg z alkoholem i innymi lekami.

Sildenafil Sandoz 100 mg można przyjmować niezależnie od spożywanych posiłków, trzeba jednak pamiętać, że zażycie leku razem z obfitym posiłkiem może wydłużyć czas do działania leku. Alkohol może okresowo osłabiać zdolność do osiągnięcia erekcji. Z tego powodu nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku.

Syldenafil może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami, w tymi stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej, z grupy azotanów oraz powodującymi uwalnianie tlenku azotu, alfa-adrenolitycznymi oraz zawierającymi riocyguat oraz inhibitory proteazy. W celu uniknięcia ewentualnych komplikacji zdrowotnych należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio oraz tych, które pacjent planuje przyjmować.

E-recepta online na Sildenafil Sandoz 100 mg (8 tabletek).

Lek wspomagający potencję Sildenafil Sandoz 100 mg w formie tabletek, dostępny jest w aptece po uprzednim okazaniu aktualnej recepty. Lek ten należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty. Lekarz może zalecić stosowanie preparatu Sildenafil Sandoz 100 mg podczas wizyty stacjonarnej lub internetowej konsultacji lekarskiej. Recepta internetowa wystawiana jest wyłącznie, gdy lekarz stwierdzi, że zastosowanie syldenafil jest uzasadnione. E-recepta to dokument równoważny recepcie papierowej. Aby ją zrealizować należy podać farmaceucie PESEL oraz 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em po konsultacji lekarskiej. Zamiast tego, można też pokazać farmaceucie wydruk e-recepty otrzymany mailem w formie załącznika PDF. Po zeskanowaniu kodu kreskowego będzie można wykupić lek.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.