Jakie tabletki na potencje wybrać przy nadciśnieniu?

Napisano 25.03.2022 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Suplementy i leki na potencję najczęściej stosowane są na męską niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu penisa. Zwiększają one przepływ krwi do ciał jamistych prącia, przez co umożliwiają osiągnięcie erekcji i jej utrzymanie, co jest wymagane do odbycia satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Niektóre choroby lub przyjmowane leki stanowią jednak przeciwwskazanie do stosowania środków na potencję. Duże obawy pojawiają się wśród pacjentów zmagających się z nadciśnieniem, którzy przyjmują leki obniżające ciśnienie. Jakie tabletki na potencję przy nadciśnieniu można bezpiecznie stosować? Czy można je łączyć z lekami wykorzystywanymi w leczeniu nadciśnienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Nadciśnienie i problemy z erekcją – z czego wynikają?

Problemy z erekcją dotyczą nie tylko mężczyzn starszych, ale również szerokiego grona mężczyzn w młodym wieku. Charakteryzują się trudnością z usztywnieniem prącia lub utrzymaniem tego usztywnienia na czas stosunku seksualnego, przez co satysfakcjonujące dla obojga partnerów współżycie staje się utrudnione lub wręcz niemożliwe. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest często stan układu sercowo-naczyniowego, gdyż to właśnie napływ krwi do ciał jamistych prącia odpowiada za erekcję. Zaburzenia erekcji nie są rzadkością wśród mężczyzn, którzy zmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Jest to choroba groźna, która prowadzić może do zawału i udaru, dlatego powinna być odpowiednio kontrolowana farmakologicznie. Niejednokrotnie to właśnie wręcz problemy z erekcją mogą pojawić się jako symptomy nadciśnienia. Nie wyjaśniono jeszcze dokładnie mechanizmu powiązania między nadciśnieniem a zaburzeniami erekcji, choć istnieje kilka prawdopodobnych hipotez w tej kwestii. Jedną z nich jest upośledzenie śródbłonka naczyniowego na skutek nadciśnienia, a inną – nadaktywność układu współczulnego.

Czytaj także:

Wielu pacjentów, których sprawność seksualna nie jest na satysfakcjonującym poziomie, poszukuje informacji, jakie tabletki na potencję przy nadciśnieniu sprawdzą się najlepiej. Należy uczulić w tym przypadku, by sprawdzać dokładnie przeciwwskazania medykamentów, gdyż nie mogą one być stosowane przy niektórych schorzeniach, czy też wraz z niektórymi lekami. Zamiast zastanawiać się, jakie tabletki na potencję bez recepty można przyjąć, lepiej skonsultować się z lekarzem, który dobierze produkt nie tylko dobrze wpływający na erekcję, ale również taki, który można bezpiecznie przyjmować wraz z lekami na nadciśnienie. Nie trzeba każdorazowo zgłaszać się do lekarza osobiście – recepta przez Internet także jest w tym przypadku możliwa, co oszczędza wiele czasu.

Czy leki na nadciśnienie wpływają na potencję?

Wysokie ciśnienie niejednokrotnie wymaga konsultacji z lekarzem i wdrożenia odpowiednio dobranego leczenia. Choć lek na nadciśnienie może wpłynąć na zdrowie i jakość życia pacjenta, poprawę ciśnienia i stan naczyń krwionośnych, nie zawsze może być bezpiecznie łączony z niektórymi medykamentami, ponadto wykazywać może również działania niepożądane. Starszej generacji leki na nadciśnienie miały skutki uboczne, które mogły wręcz nasilać problemy z erekcją. W przypadku leków nowszej generacji problem ten rzadko się pojawia – ważne jednak, by leki zostały odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta. Jeśli mimo wszystko okaże się, że stosowane leki na nadciśnienie nasilą problemy z potencją, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może być to podstawą do modyfikacji terapii i zmiany przyjmowanego leku na inny.

Gdy okaże się, że samo stosowanie leków na nadciśnienie nie pomoże, by problem zaburzeń erekcji zniknął, pomóc mogą odpowiednie tabletki na erekcję, a nadciśnienie nie powinno w niektórych przypadkach stanowić przeciwwskazania do terapii. Jakie są dobre tabletki na potencję przy nadciśnieniu? Oczywiście tabletki na erekcję przy nadciśnieniu powinny być dobierane z głową, by były dla pacjenta bezpieczne. Z pytaniem „jakie tabletki na potencję przy nadciśnieniu można przyjmować” najlepiej zatem zgłosić się do lekarza. Po przeprowadzonym wywiadzie medycznym będzie on nie tylko doskonale wiedzieć, jakie skuteczne tabletki na potencję można pacjentowi przepisać, ale również dobierze ich dawkowanie.

Tabletki na potencję a nadciśnienie – czy można je przyjmować przy tej chorobie?

Przyjmowanie leków na potencję przy nadciśnieniu jest możliwe, o ile kwestią doboru medykamentów zajmie się doświadczony lekarz, który wie, jaki lek na potencję przy nadciśnieniu może być dla pacjenta bezpieczny, a którego lepiej nie stosować. Tabletki na potencję niepodnoszące ciśnienia dostępne są zarówno na receptę, jak i bez recepty, jednak istotne jest również odpowiednie dobranie bezpiecznej dawki oraz dopilnowanie bezpiecznego połączenia z innymi przyjmowanymi przez pacjenta medykamentami. Zazwyczaj lekarze zalecają w tym przypadku leki zwiększające napływ krwi do ciał jamistych prącia. Jakie tabletki dobre na potencję w tym przypadku mogą być pomocne? Między innymi preparaty na bazie sildenafilu. Leki te poprawiają głównie krążenie krwi w obszarze miednicy mniejszej, ale nie wpływają na podwyższenie ciśnienia czy układ sercowo-naczyniowy.

Łączenie tabletek na nadciśnienie i leków na potencję

Jeśli chodzi o temat „tabletki na potencję a nadciśnienie”, pamiętać trzeba, że ostateczną decyzję najlepiej zostawić lekarzowi, który zapozna się z indywidualnym przypadkiem każdego pacjenta, jego historią medyczną i przyjmowanymi lekami. Istnieją leki na potencję, które mogą być bezpiecznie stosowane przy nadciśnieniu, ale należy jeszcze sprawdzić ich możliwe interakcje z innymi lekami. By ocenić, jakie tabletki na potencję przy nadciśnieniu dana osoba może stosować, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja kardiologiczna. Uważać należy na przykład na łączenie niektórych leków na potencję z lekami uwalniającymi tlenek azotu, czy też niektórymi preparatami z grupy azotanów. Szczególną ostrożność należy zachować przy ustalaniu dawek obu leków oraz minimalnych odstępów między nimi, ponadto pacjent powinien pozostawać pod kontrolą lekarza, obserwować objawy ze strony organizmu, a wszelkie wątpliwości i niepokojące symptomy konsultować ze specjalistą.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.