Jak długo działają tabletki na potencję?

Napisano 26.03.2022 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 2 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Zaburzenia potencji nie są rzadkością wśród mężczyzn starszych i młodszych. W leczeniu niemożności osiągnięcia lub utrzymania wzwodu pomóc mogą leki na potencję. Ich przyjęcie zwiększa przepływ krwi do ciał jamistych prącia, przez co preparaty te umożliwiają odbycie stosunku seksualnego. Preparaty dostępne na rynku najczęściej zażywa się na około godzinę przed planowanym współżyciem, ale jak długo działają tabletki na potencję? Jak często przyjmować można medykamenty na prostatę oraz przy jakich zaburzeniach nie jest to wskazane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Jak szybko zaczynają działać tabletki na potencję?

Problemy z potencją redukowane są między innymi lekami dostępnymi bez recepty i tymi wydawanymi z przepisu lekarza. Oprócz suplementów ziołowo-witaminowych, które mają wspomagać organizm, a tym samym pozytywnie wpływać na sprawność seksualną, podstawową rolę odgrywają tu inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), wśród których wyróżnić można sildenafil, tadalafil oraz wardenafil. Są to leki o podobnym sposobie działania, jednak nieco inaczej wygląda kwestia tego, jak długo działają tabletki na potencję. Na początku należy jednak wyjaśnić, jak działają tabletki na potencję na bazie inhibitorów PDE5. Mechanizm działania tych medykamentów polega na hamowaniu pracy enzymu rozkładającego tlenek azotu. Wraz ze wzrostem stężenia tlenku azotu dochodzi do poszerzenia tętnic, a to znów skutkuje zwiększonym napływem krwi do ciał jamistych, które zlokalizowane są w prąciu. W ten sposób – w przypadku podniecenia seksualnego – mężczyzna osiągnąć może erekcję.

Czytaj także:

Biorąc pod uwagę sposób działania medykamentów na erekcję, a także to, jak długo działają tabletki na erekcję, niektóre rodzaje tabletek na potencję dostępne są wyłącznie na receptę. Mowa o tabletkach z wyższą dawką sildenafilu, a także medykamentach z tadalafilem i wardenafilem. Warto pamiętać, że nie ma znaczenia, czy jest to recepta wystawiana stacjonarnie, czy też recepta przez internet. Obie będą bez problemu zrealizowane w każdej aptece, wiec jeśli pacjent nie może lub nie chce zgłaszać się do lekarza osobiście, może skorzystać z zalet telemedycyny.

Jak długo od zażycia działają tabletki na potencję?

Wspomniano już wcześniej, że to, jak długo działają tabletki na potencję, zależy od ich rodzaju, czy też konkretnie substancji czynnej. Jak długo działają tabletki na potencję na bazie sildenafilu i wardenafilu? Obie te substancje wyróżnia dobre wchłanianie z przewodu pokarmowego, co oznacza, że ich działanie jest raczej dość krótkotrwałe. Lek z sildenafilem wystarczy przyjąć na około godzinę przed planowanym współżyciem, pamiętając jednocześnie, że nie powinien być łączony z alkoholem. Jak długo działa tabletka na potencję na bazie tadalafilu? W tym przypadku działanie leku jest nieco dłuższe. Omawiając, jak działa tabletka na erekcję, nie można również nie wspomnieć o fakcie, że wspomniane medykamenty nie wywołują erekcji same z siebie. By zaczęły działać, niezbędne jest podniecenie seksualne. Nie pomogą również mężczyznom z zaburzeniami erekcji, które mają podłoże psychiczne. Takim zaburzeniom zaleca się inny sposób leczenia, a mianowicie psychoterapię.

Działanie tabletek na potencję – jak często można je przyjmować?

Zażywania preparatów na potencję nie trzeba się bać, o ile stosuje się do zaleceń lekarza. Leki na potencję nie wpływają negatywnie na naczynia krwionośne, a ich pochodne często stosowane są wręcz w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Ważne jest jednak nie tylko, jak długo działają tabletki na potencję, ale również jak często i w jakich dawkach można je stosować. Zgodnie z informacjami producentów, podstawą jest w tym przypadku przestrzeganie zaleceń lekarskich. Nie zaleca się przyjmowania więcej niż jednej tabletki z sildenafilem na dobę. Biorąc pod uwagę, jak działa tabletka na potencję, maksymalna dawka leku to natomiast 100 mg. Jeśli chodzi o pozostałe substancje czynne (tadalafil czy wardenafil), dostępne są tabletki o innych dawkach – dla swojego bezpieczeństwa dawkowanie należy omówić z lekarzem.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.