Jakie tabletki na potencje bez recepty – czy są bezpieczne?

Napisano 25.03.2022 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

W leczeniu zaburzeń potencji wykorzystuje się leki dostępne bez recepty oraz te wydawane wyłącznie z przepisu lekarza. Dostępne bez recepty grupy medykamentów zawierają w składzie ekstrakty ziołowe lub substancję przyczyniającą się do wzrostu napływu krwi do ciał jamistych prącia, co znów powoduje jego podniesienie i usztywnienie. By suplement lub lek wykazał działanie, niezbędna jest stymulacja seksualna. Z artykułu dowiesz się, jakie tabletki na potencję bez recepty można kupić w aptece, jakie substancje wchodzą w ich skład i jak sprawdzają się do walki z zaburzeniami potencji.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Czy warto kupować leki na potencję bez recepty?

W przypadku problemów z potencją pomocne mogą okazać się odpowiednio dobrane tabletki na potencję. Bez recepty również można kupić część medykamentów, co zdaje się być opcją zachęcającą dla wielu mężczyzn, którzy swój problem uważają za wstydliwy. Dostępne w aptekach środki poprawiające potencję i podnoszące sprawność seksualną to zarówno produkty ziołowe, jak również medykamenty na bazie sildenafilu, który do niedawna jeszcze chroniony był patentem. To, jakie tabletki bez recepty są skuteczne na potencję, zależne jest od wielu czynników, w tym między innymi od źródła problemów z potencją danej osoby. Na problemy o podłożu środowiskowym czy psychicznym mogą nie pomóc nawet środki wydawane z przepisu lekarza. Gdy problem jest bardziej złożony, pomoc specjalisty będzie zatem nieoceniona.

Czytaj także:

Różnego rodzaju tabletki na erekcję bez recepty w aptekach mogą mieć różne działanie. Suplementy mogą podnosić sprawność, czy też wrażliwość stref erogennych, a także wpływać na siłę erekcji. Leki na bazie sildenafilu zwiększają natomiast napływ krwi do prącia przy podnieceniu, przez co sprzyjają erekcji. Jakie tabletki na potencję bez recepty sprawdzą się najlepiej, zależne jest od wielu czynników. Niektórym mężczyznom pomoże już zmiana diety czy stylu życia, inni potrzebować będą dodatkowego wsparcia witaminowego, a jeszcze inni leków przeznaczonych do leczenia specjalistycznego problemów z erekcją.

Czy przyjmowanie leków na potencję bez recepty jest bezpieczne?

Leki na potencję posiadają pewne przeciwwskazania do stosowania, co oznacza, że nie każdy może przyjmować je bezpiecznie. Sildenafil na przykład nie jest przeznaczony dla mężczyzn z pewnymi niekontrolowanymi chorobami serca. Bezpieczeństwo stosowania to również pilnowanie zaleceń lekarza lub wskazań producenta – te niestety często lekceważone są, gdy pacjenci samodzielnie zaopatrują się w leki, a może mieć to poważne konsekwencje. Zamiast zastanawiać się zatem na własną rękę, jakie tabletki na potencję bez recepty będą bezpieczne w danym przypadku, lepiej skonsultować się z lekarzem. Skorzystać można chociażby z recepty online, co sprawdzi się w przypadku osób, które uważają swój problem za szczególnie wstydliwy. Dodać należy, że najmocniejsze tabletki na potencję bez recepty to medykamenty o niższej dawce sildenafilu (25 mg/50 mg). Na receptę, jeśli są ku temu wskazania, otrzymać można leki nie tylko z sildenafilem w dawce 100 mg, ale także medykamenty z tadalafilem i wardenafilem

Jak działają leki na potencję bez recepty i kiedy je stosować?

Sposób działania leku na zaburzenia potencji zależny jest od tego, jakie tabletki na potencję bez recepty pacjent wybierze.

  • Stawiając na witaminowo-ziołowe tabletki na potencję bez recepty w aptece, liczyć można na stopniową poprawę sprawności seksualnych oraz zwiększenie wrażliwości seksualnej. Ich podstawowym działaniem jest uzupełnianie ewentualnych braków witaminowych oraz usprawnienie zdolności osiągania i utrzymywania erekcji. Nie są to zazwyczaj medykamenty, które działają od pierwszej tabletki. Producenci zalecają nawet ich kilkutygodniowe stosowanie dla osiągnięcia lepszych efektów – przyjmuje się je zazwyczaj raz dziennie przez zalecany przez producenta czas.
  • Jeśli chodzi o proszki na potencję bez recepty na bazie sildenafilu, umożliwiają osiągnięcie erekcji i jej utrzymanie, co jest zasługą zwiększenia przepływu krwi do ciał jamistych prącia, o ile dojdzie do podniecenia seksualnego. Takie medykamenty przyjmuje się zazwyczaj na godzinę przed planowanym współżyciem. Podkreślić należy ponownie, że substancja nie wywoła erekcji sama, jeśli nie pojawi się bodziec, który pobudzać będzie mężczyznę. W przypadku zatem problemów z potencją, które wiążą się z psychiką, tabletki mogą okazać się nieskuteczne.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.