Jakie tabletki na potencję dla kobiet są skuteczne. Składy, działanie

Napisano 25.03.2022 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 3 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

W przypadku zaburzeń potencji u kobiet, zalecany jest kontakt z lekarzem. Obniżone kobiece libido może mieć wiele przyczyn, a w niektórych przypadkach sprawdzić może się przyjmowanie tabletek na potencję. Zwiększają one przekrwienie narządów rodnych, przez co poprawia się reakcja na bodźce, ponadto uzupełniają pewne braki witaminowe i uspokajają, co może zwiększyć ochotę na seks. Jakie tabletki na potencję dla kobiet znaleźć można na rynku i czy zawsze wpływają one na sprawność seksualną i wzmocnienie doznań? Jakie objawy powinny skłonić pacjentkę do wizyty u ginekologa zamiast wizyty w aptece?

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Tabletki na potencję dla kobiet – co znajduje się w ich składzie?

O tabletkach na potencję mówi się zazwyczaj w kontekście mężczyzn, choć istnieją również preparaty, które mogą być stosowane przez kobiety. Spadek libido u kobiet wcale nie należy do rzadkości. Niski popęd seksualny często wiąże się z przemęczeniem, stresem, nieodpowiednią dietą, brakiem aktywności fizycznej, a nawet zaburzeniami hormonalnymi. Wpływ mogą mieć również czynniki psychologiczne, w tym niższa samoocena, niezadowolenie ze swojego ciała itd.

Czytaj także:

Jeśli chodzi o tabletki na potencję dla kobiet, apteka zapewne zaproponuje wiele preparatów ziołowych, które oddziałują na organizm ogółem, dodając energii, redukując zmęczenie i wpływając na samopoczucie. Tabletki dla kobiet na potencję często w składzie zawierają takie składniki jak żeń-szeń, kofeinę, ekstrakt z korzenia maca, L-argininę czy imbir. Obecne w naszym kraju środki to suplementy dla kobiet na potencję, gdyż aktualnie specjalistyczne leki na potencję dla kobiet nie są w Polsce do nabycia. Jakie tabletki na potencję dla kobiet wybrać, doradzić może farmaceuta, choć najlepiej skonsultować się w tej kwestii z lekarzem, gdyż wiele z tych medykamentów ma również przeciwwskazania, których obecność należy wykluczyć przed rozpoczęciem terapii.

Trzeba wiedzieć, że problemy z kobiecym libido często mogą wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi lub pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Zanim zatem zaczniemy się zastanawiać, jakie tabletki na potencję dla kobiet wypróbować można na własną rękę, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania, które pozwolą dojść do przyczyny problemu. Przykładem mogą być chociażby problemy z tarczycą, anemia, cukrzyca, zaburzenia hormonalne itd. Niejednokrotnie odpowiednio dobrana farmakologia rozwiąże (przy okazji) problem z niskim popędem płciowym. Jeśli konieczne będą leki na receptę, e-recepta online z pewnością ułatwi do nich dostęp, gdy ciężko umówić się na stacjonarną wizytę lekarską.

Jak działają tabletki na potencję dla kobiet?

Na potencję dla kobiet przeznaczone są preparaty o różnorodnym działaniu. Gdy zostaną odpowiednio dobrane, ich wpływ na sferę seksualną według deklaracji producentów może być znaczący. Niektóre środki na potencję dla kobiet mają za zadanie uzupełnienie pewnych niedoborów, redukcję stresu czy pozytywny wpływ na samopoczucie i energię. Inne tabletki bądź krople na potencję dla kobiet korzystnie wpływają na libido, metabolizm czy pracę układu nerwowego, a jeszcze inne mogą wpływać na intensyfikację doznań seksualnych, zwiększając napływ krwi do narządów płciowych. Nie wystarczy jednak kupić „coś” na potencję dla kobiet i zażyć jedną tabletkę, by osiągnąć spektakularne efekty. Producenci zazwyczaj zalecają tu regularne stosowanie.

Czy tabletki na potencję dla kobiet mogą być bezpiecznie przyjmowanie w każdej fazie cyklu?

Cykl menstruacyjny u kobiet wiąże się ze zmianami poziomu hormonów, a to znów ma bardzo duży wpływ na popęd seksualny. Największą ochotę na seks kobiety mają w pierwszej fazie cyklu, gdy stężenie estrogenów jest wysokie, a owulacja zbliża się dużymi krokami. Wraz ze wzrostem poziomu progesteronu ochota na seks maleje. Poszukując informacji, co dla kobiet na potencję może okazać się skuteczne, natrafić można na wiele suplementów, których przyjmowanie powinno być – zgodnie z zaleceniami producentów – regularne.

Podkreślić należy jednak, że suplementy – w przeciwieństwie do leków – nie podlegają tak restrykcyjnym wymogom, jeśli chodzi o badania przed wprowadzeniem na rynek, więc też nie zawsze ich skuteczność jest „gwarantowana”. Pamiętajmy ponadto, że często niskie libido jest objawem, który wskazuje na poważniejszą dolegliwość. Czasem lepiej od zastanawiania się, jakie tabletki na potencję dla kobiet wybrać, zgłosić się do lekarza, który ustali, skąd wziął się problem obniżonego libido. Właściwie dobrane leczenie przyczynowe może okazać się lepszym rozwiązaniem niż próby działania na własną rękę wątpliwej jakości suplementami z apteki, czy też tym bardziej z czarnego rynku.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.