Tabletki antykoncepcyjne | E-konsultacja Lekarska

49.99

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu | Bez Rejestracji

Kolejne e-konsultacje lekarskie -20%

W WIELU PRZYPADKACH BĘDZIE NAWIĄZANY KONTAKT TELEFONICZNY. PROSZĘ BYĆ DOSTĘPNYM TELEFONICZNIE.

Dane Pacjenta

Internet to niemalże nieograniczone możliwości w wielu obszarach naszego życia, w tym także w sferze zdrowotnej. Czy wiesz, że nie musisz już umawiać się na stacjonarną wizytę lekarską, jeśli chcesz tylko otrzymać nową receptę na stosowaną dotychczas antykoncepcję? Nie musisz martwić się, gdy kończy Ci się ostatnie opakowanie tabletek, a nie masz możliwości spotkania się z lekarzem w dogodnym terminie. Dzięki nowoczesnym technologiom, recepta na tabletki antykoncepcyjne online stała się normą, a z tego wygodnego rozwiązania korzysta dzisiaj coraz więcej kobiet. 

Antykoncepcja online – e-recepta na tabletki antykoncepcyjne

Jeśli potrzebujesz kontynuacji recepty na stosowaną antykoncepcję, wcale nie musisz umawiać pilnej wizyty na stacjonarną konsultację lekarską. Jeśli Twoje badania są aktualne i regularnie odwiedzasz swojego ginekologa, by profilaktycznie sprawdzać stan swojego zdrowia, ponadto nie obserwujesz niepożądanych skutków ubocznych swojej terapii antykoncepcyjnej, możesz z powodzeniem skorzystać z wygodnej formy konsultacji lekarskiej online. W ten sposób szybko, bo zaledwie w kilka minut, wystawiona zostanie dla Ciebie w 100% legalna recepta na tabletki antykoncepcyjne online, którą bez najmniejszych problemów zrealizujesz w swojej aptece. 
Recepta online na tabletki antykoncepcyjne to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy zależy Ci na czasie, bo np. nie zauważyłaś, że kończy Ci się ostatnie opakowanie i chcesz kontynuować terapię bez robienia przerwy, ale terminy u Twojego lekarza są zbyt odległe. A może jesteś aktualnie chora i nie chcesz wychodzić z domu, by niepotrzebnie zarażać innych? W tym przypadku również e-recepta online jest doskonałą alternatywą. To także opcja dla kobiet szczególnie zapracowanych lub zabieganych – czas, który musiałabyś spędzić na umawianiu się na wizytę, dojeździe i powrocie od lekarza, staniu w kolejce i wreszcie na samej wizycie, możesz wykorzystać na inne zajęcia, co z pewnością docenisz, gdy na co dzień brakuje Ci czasu. Wybierz tego typu opcję również, gdy pracujesz w niestandardowych godzinach i nie masz możliwości wzięcia urlopu, by spotkać się z lekarzem w czasie, gdy jest dostępny dla swoich pacjentów. 

Czym są tabletki antykoncepcyjne?

Pigułki antykoncepcyjne to rodzaj antykoncepcji hormonalnej, która stosowana jest w celu zapobiegania nieplanowanemu aktualnie poczęciu. Są to tabletki przyjmowane doustnie, które wymagają od kobiety dużej samodyscypliny, jeśli chodzi o regularność stosowania, jednak skuteczność prawidłowo przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych jest bardzo wysoka, co sprawia, że jest to bardzo popularna forma zabezpieczania się przed niechcianą ciążą. Dostępne w sprzedaży tabletki antykoncepcyjne podzielić można na dwie główne grupy: są to tabletki jednoskładnikowe (których substancją czynną jest pochodna progesteronu), a także tabletki dwuskładnikowe (których substancje czynne to pochodne progesteronu i estrogenu). Decyzję o wypisaniu konkretnego rodzaju doustnej antykoncepcji hormonalnej podejmuje uprawniony lekarz, w oparciu o konsultację z pacjentką i jej historię zdrowotną. Tabletki jednoskładnikowe przepisuje się np. najczęściej kobietom karmiącym piersią, gdyż nie zaburzają one laktacji i nie przenikają do mleka. 

Działanie tabletek antykoncepcyjnych opiera się w głównej mierze na blokowaniu owulacji. Sprawia to, że komórka jajowa nie jest uwalniana co miesiąc, a w związku z tym nie może dojść do jej zapłodnienia i ciąży. W czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie mamy do czynienia z tradycyjną miesiączką, a pojawiające się wówczas krwawienia to tzw. krwawienia z odstawienia, które najczęściej występują w momencie przyjmowania tabletek placebo bądź tygodniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami leku dwuskładnikowego. 

Czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne?

Antykoncepcja hormonalna dostępna jest w Polsce wyłącznie na receptę. Oznacza to, że aby otrzymać dany lek w aptece, lekarz musi wcześniej wystawić pacjentce na niego receptę. Bardzo ważne jest jednak, że nie musisz zawsze udawać się na stacjonarną wizytę lekarską, gdy interesuje Cię antykoncepcja. Online również możesz otrzymać tego typu receptę, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo tego typu środków, musisz wiedzieć, że nie są to oczywiście leki, których wpływ na organizm kobiety ogranicza się jedynie do ochrony przed ciążą, ponadto, jak każde leki, również tabletki antykoncepcyjne mogą nieść za sobą ryzyko nieprzyjemnych skutków ubocznych. Właśnie dlatego konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska, zanim lekarz wystawi receptę na konkretny środek, a także w niektórych przypadkach również dodatkowe badania (zwłaszcza gdy receptę na antykoncepcję hormonalną otrzymujemy pierwszy raz lub w sytuacji, gdy decydujemy się na zmianę stosowanej dotychczas metody na inną). Lekarz doskonale wie, jakie grupy kobiet znajdują się w tzw. grupie ryzyka bądź nie powinny zażywać tego typu środków, ponadto w oparciu o historię zdrowotną pacjentki dobierze preparat, który będzie dla niej najbardziej odpowiedni. Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne, zwłaszcza tabletki nowej generacji, wyróżniają się dużym bezpieczeństwem stosowania i ograniczonymi do minimum skutkami ubocznymi. Należy mieć jednak na uwadze, że organizm każdej kobiety może w inny sposób zareagować na przyjmowany lek i trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia objawów niepożądanych, o których zawsze wspomina lekarz w czasie przepisywania leku, a także które można przeczytać w ulotce producenta. 

Na bezpieczeństwo stosowania tabletek antykoncepcyjnych wpływa również samodyscyplina pacjentki – są to środki, które należy przyjmować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza i producenta, w przeciwnym wypadku nie tylko ich skuteczność mogłaby być zaniżona, ale również mogłoby okazać się, że są niebezpieczne dla zdrowia. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest również to, by wszelkie zaobserwowane działania niepożądane zgłaszać swojemu lekarzowi, by w razie konieczności mógł on w porę zareagować. 

Jak można otrzymać e-receptę na tabletki antykoncepcyjne?

Jeśli interesuje Cię e-recepta na antykoncepcję, jesteś w najlepszym miejscu. Konsultacje lekarskie mogą odbyć się również w formie zdalnej, bez bezpośredniego kontaktu lekarza i pacjenta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy, że uzupełnisz (zgodnie z prawdą, w końcu chodzi o Twoje zdrowie) dostępny na stronie formularz medyczny, gdzie podasz lekarzowi niezbędne informacje na temat swojego stanu zdrowia, historii chorobowej, uczuleń i przyjmowanych aktualnie środków leczniczych. Musisz wiedzieć, że w formularzu należy również podać numer PESEL, gdyż e-recepta na tabletki antykoncepcyjne zapisze się automatycznie również na Twoim IKP (co tylko potwierdza, że jest to pełnoprawny dokument).

Bardzo ważne jest to, że tego typu formularz możesz wypełnić w dowolny dzień, w pasującym Ci momencie, o godzinie, która jest dla Ciebie idealna – także w nocy. To ogromne ułatwienie dla kobiet, które nie mają dużo czasu i ciężko jest im zwykle dostosować termin stacjonarnej wizyty lekarskiej do swojego intensywnego stylu życia. Jeśli lekarz w wywiadzie nie stwierdzi przeciwskazań medycznych, Twoja recepta na tabletki antykoncepcyjne online przyjdzie do Ciebie zaledwie w kilka chwil w formie SMS, a także na podany przez Ciebie adres mailowy. Taką e-receptę online możesz bez żadnego problemu zrealizować w każdej aptece – wystarczy, że podasz farmaceucie otrzymany SMS-em kod i swój numer PESEL lub udostępnisz mu do sczytania kod kreskowy znajdujący się na wydruku informacyjnym, który zostanie wysłany do Ciebie mailowo.