Lekarz online | E-konsultacja Lekarska

59.99

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu | Bez Rejestracji

Kolejne e-konsultacje lekarskie -20%

W wielu przypadkach będzie nawiązany kontakt telefoniczny. Proszę być dostępnym telefonicznie.

1. Wnioskowane Leki (max. 4 różne leki)

Dodaj kolejny lek

Remove all

Dane Pacjenta

Nie zawsze mamy możliwość, by szybko dostać się do potrzebnego specjalisty, gdy nasz stan zdrowia wymaga pilnej konsultacji medycznej. Wówczas rozwiązaniem jest lekarz online. Tego typu opcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem pacjentów, gdyż nie trzeba wychodzić z domu i dojeżdżać do przychodni, nie trzeba tracić czasu na rezerwację wizyty, a także dostosowywać swoich planów do dyspozycyjności lekarza. To także wygodna opcja dla tych osób, które nie czują się na siłach, by do lekarza dojechać lub boją się, że w kolejce zarażą się czymś poważniejszym (np. w szczycie chorób wirusowych). Co warto wiedzieć o konsultacjach medycznych online?

Internetowe porady medyczne – lekarz online.

By uzyskać profesjonalne wsparcie medyczne, nie trzeba koniecznie stawiać na stacjonarne wizyty u lekarza. Online można załatwić wiele spraw, co jest dużą oszczędnością czasu, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty. Dziś wiele punktów medycznych oferuje zdalne konsultacje lekarskie i jest to legalna forma opieki medycznej, która cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem pacjentów. Wyróżnić można między innymi różnego rodzaju teleporady, czat z lekarzem online, telekonferencje, a także konsultacje online w formie formularza medycznego. W nielicznych przychodniach funkcjonuje internetowy lekarz online za darmo w ramach pakietu medycznego czy umów NFZ, w innych punktach medycznych można natomiast postawić na prywatne konsultacje lekarskie, których cena również jest bardzo atrakcyjna, więc wcale nie trzeba się jej obawiać. W trakcie konsultacji online można skorzystać z porady zdrowotnej specjalisty, skonsultować otrzymane wyniki wybranego badania lub badań, otrzymać odpowiedź na swoje pytanie, rozwiać wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia lub zażywanymi lekami, czy też zgłosić nowe problemy zdrowotne, które się pojawiły. Możesz wówczas również poprosić lekarza o e-receptę online na kontynuację leczenia czy nawet o e-zwolnienie L4, gdy Twój stan zdrowia tego wymaga. 

Konsultacje medyczne z lekarzem przez internet – jak się do nich przygotować.

Dostęp do lekarzy wielu specjalizacji w jednym miejscu to coś, co pacjenci cenią szczególnie – zwłaszcza kiedy termin oczekiwania na wizytę nie jest długi. W tym przypadku zdalna pomoc lekarska często okazuje się wygodniejsza od wizyty w placówce medycznej. Wybierz tego typu opcję pomocy medycznej, jeśli chcesz otrzymać receptę na kontynuację leczenia lub Twój internista nie może Cię przyjąć, bo kolejki są za duże (np. sezon grypowy). Lekarze online za darmo to jeszcze dość duża rzadkość w Polsce, jednak skorzystać można z szerokiego grona specjalistów, którzy świadczą swoje usługi w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej bądź kontraktów z przychodnią prywatną – ceny takich usług są bardzo przystępne. Lekarz online pomoże pacjentowi rozwiązać proste problemy zdrowotne i jednocześnie odciąży to placówki stacjonarne, gdyż wiele dzisiejszych wizyt u lekarza wcale nie wymaga kontaktu fizycznego. Przykładem może być prośba o przedłużenie recepty na stale przyjmowane leki. Jeśli pacjent czuje się dobrze i nie doskwierają mu skutki uboczne przyjmowanych leków, a przy tym posiada aktualne wyniki badań kontrolnych, przedłużenie leczenia nie wymaga wizyty stacjonarnej – wszystko można szybko i w dogodnym dla siebie czasie załatwić przez Internet lub telefon. Do takiej konsultacji nie trzeba się szczególnie przygotowywać – warto mieć pod ręką swoje dane (PESEL itp.), ewentualną dokumentację medyczną czy listę przyjmowanych leków lub alergii. Jeśli jest to konsultacja płatna (a zwykle jednak tak jest), ważne również, by pacjent był przygotowany na konieczność uiszczenia zapłaty za usługę medyczną. 

Jak przebiegają konsultacje z lekarzem online?

Wizyta u lekarza online nie różni się znacząco od wizyty w przychodni, czyli podstawowej formy opieki medycznej, jednak na specjalistę online nie trzeba czekać tak długo, a diagnoza jest równie rzetelna, o ile pacjent będzie z lekarzem szczery. Podstawowa różnica to forma kontaktu – cyfryzacja pozwala na kontakt z lekarzem bez konieczności opuszczania domu, w tym np. przez telefon lub za pomocą komputera z dostępem do Internetu. Podstawą diagnozy jest rzetelny wywiad medyczny, który wymaga od pacjenta uczciwości i odpowiedzialnego podejścia (podobnie jak w przypadku stacjonarnej wizyty). Należy poinformować specjalistę (zgodnie z prawdą – w końcu chodzi o Twoje bezpieczeństwo) o swoim stanie zdrowia i historii medycznej, opisać towarzyszące dolegliwości, alergie, przyjmowane leki itp. W czasie konsultacji online lekarz może poprosić o dodatkowe dane medyczne, skany wykonywanych badań, wypisu ze szpitala czy innej dokumentacji medycznej, więc warto mieć tego typu dokumenty pod ręką. 

Recepty i diagnozy po konsultacji online z lekarzem.

Jeśli potrzebna jest Ci recepta online, lekarz może wystawić ją, jeśli konsultacja medyczna wyraźnie wskaże, że potrzebna jest Ci pomoc lekarska (lek) i jednocześnie nie istnieją przeciwskazania do zażycia danego środka (np. uczulenia, niektóre choroby czy leki, które mogą wchodzić w interakcje z danym medykamentem). Lekarz online przeanalizuje opisywane przez Ciebie objawy i na tej podstawie wystawiona zostanie diagnoza oraz zalecenia odnośnie sposobu leczenia lub dalszych badań. Należy wiedzieć, że sam kontakt ze specjalistą, nawet jeśli dokonasz płatności za poradę, nie jest równoznaczny z otrzymaniem e-recepty czy e-zwolnienia. Jest to opcja, która może konsultację uzupełnić, gdy doktor uzna to za stosowne, po przeanalizowaniu Twojego stanu zdrowia. Otrzymasz e-receptę, jeśli Twój stan zdrowia tego wymaga i jednocześnie nie ma ku temu przeciwskazań medycznych, a nie dlatego, że dokonasz płatności za usługę (płatność dotyczy konsultacji medycznej, której wynikiem może – ale nie musi – być e-recepta).