Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?
Biorezonans to coraz częściej stosowana metoda diagnostyki medycyny alternatywnej, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zwolennicy tej metody uważają, że z jej pomocą są w stanie wykryć m.in. obecność patogenów chorobotwórczych w organizmie, które wpływają negatywnie na stan zdrowia poddawanej terapii osoby. Nie jest to jednak „metoda naukowa”, ponieważ jak dotąd jej skuteczność nie została potwierdzona badaniami. Na czym polega stosowanie metody biorezonansu i w jakich sytuacjach się sprawdzi? Jak przebiega badanie i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu!
Spis treści
Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?
Biorezonans — co to jest?
Co to jest biorezonans? Pod pojęciem „biorezonans”, którego nie należy mylić z pojęciem rezonans magnetyczny, kryje się metoda, która wykorzystywana jest przez medycynę niekonwencjonalną. Twórcami biorezonansu byli dwaj niemieccy naukowcy – Franz Morell i Erich Rush, którzy metodę po raz pierwszy wykorzystali jeszcze w XX wieku, a dokładniej w 1977 roku. Biorezonans magnetyczny wykorzystywany jest zarówno w celach diagnostycznych, jak i leczniczych, wykorzystując zmienne pole magnetyczne. Terapia biorezonansem zakłada, że patogeny (bakterie, wirusy, a także obecność w organizmie pasożytów) mają swoje specyficzne drgania, które różnią się od drgań wytwarzanych przez organizm pacjenta. Stosując terapię, na podstawie różnicy drgań, można ustalić obecne u pacjentów dolegliwości, w tym obecność różnych niebezpiecznych chorób.
Zwolennicy tej metody uważają, że stosowanie terapii jest bezpieczne i skuteczne, a przy tym unieszkodliwia patogeny. Jak dotąd nie ma jednak twardych dowodów (na podstawie rzetelnych badań) świadczących o 100% skuteczności działania terapii. Nie ma więc potwierdzenia, jak naprawdę działa terapia biorezonansem na zdrowie człowieka i czy leczenie tym sposobem ma korzystny wpływ dla zdrowia. Co ciekawe, niektórzy uważają, że najczęściej może ona działać na zasadzie placebo.
Jeśli pacjent cierpi na poważne schorzenia, a wizyta u lekarza przez długie kolejki nie jest możliwa, rozwiązaniem może okazać się e-recepta. To szybki sposób na otrzymanie SMS-em kodu na potrzebne medykamenty. W tym celu wystarczy wypełnić zgodnie z prawdą zamieszczony w Internecie formularz medyczny.
Na czym polega badanie biorezonansem?
Jak zostało wspomniane wcześniej, biorezonans obejmuje działania mające na celu m.in. diagnozowanie różnego rodzaju schorzeń, poza tym jego zastosowanie umożliwia wykrycie u pacjentów alergii (wykrywa konkretne alergie). Na czym polega biorezonans? Poza fizjologicznymi drganiami elektromagnetycznymi w organizmie człowieka występują również drgania patologiczne, które wywołane są chorobami, poza tym wywoływać je mogą toksyny. Terapie z wykorzystaniem biorezonansu wykorzystują częstotliwość rezonansową (drgania). Każdy patogen ma określone drgania, a terapię biorezonansem wykorzystuje się właśnie w celu wykrywania zmieniających się częstotliwości. Następnie wprowadza się takie drgania, które mają na celu eliminację pasożytów (niszczone są obce komórki). Na terapię składa się kilka zabiegów, a alternatywą do leczenia w placówkach może okazać się zakupione przez pacjenta urządzenie do biorezonansu domowego. Do biorezonansu nie jest potrzebny specjalny okres przygotowawczy.
Biorezonans — kiedy się go używa?
Chociaż w medycynie nie ma dostatecznej liczby dowodów potwierdzających skuteczność biorezonansu, wiele osób biorezonans najczęściej wykorzystuje do diagnostyki alergii pokarmowych, których zwykle nie można wykryć przy pomocy testów alergicznych. Często stosowane jest również odczulanie biorezonansem. Jeśli chodzi o stosowany przez pacjentów biorezonans, odczulanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. Wykonując biorezonans, borelioza, czyli choroba wywoływana przez bakterie z grupy krętków Borrelia burgdorferi, również może być leczona tą metodą. Boreliozę na biorezonansie leczy się na podstawie stosowanej odpowiedniej wartości drgań, przez które krętki zostają wyciszone, a następnie zniszczone i usunięte z organizmu pacjenta. Biorezonans wykrywa również pasożyty, poza tym pozwala na usunięcie ich z organizmu. Terapeuci wskazują też szerokie zastosowanie biorezonansu w leczeniu nałogów (tytoniowych i alkoholowych) oraz w wykrywaniu i usuwaniu niebezpiecznych dla organizmu toksyn.
Kiedy nie powinno używać się biorezonansu — przeciwwskazania
Należy mieć na uwadze, że biorezonans ma również pewne przeciwwskazania, jednak nie jest ich zbyt wiele. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania przez pacjentów biorezonansu są choroby nowotworowe, poza tym przeciwwskazaniem do jego stosowania może być ciąża, a także wszczepiony rozrusznik serca. Złe samopoczucie po biorezonansie zwykle nie występuje. Wielu zwolenników stosowania biorezonansu uważa, że metoda ta poprawia stan psychiczny pacjenta.
Jak wygląda badanie biorezonansem?
Jeśli chodzi o biorezonans, badanie wykonuje się w pozycji siedzącej – do badania wyznaczony jest specjalny gabinet biorezonansu, do którego zgłaszają się pacjenci z alergiami, nałogami, a także osoby, którym zależy na poprawie jakości życia. Badanie biorezonansem związane jest z przepuszczaniem przez ciało pacjenta niewielkich dawek prądu, który powstaje w specjalnym urządzeniu. Pacjent decydujący się na wykonanie biorezonansu trzyma w dłoniach metalowe końcówki, przez które przechodzi prąd. Terapeuta przeprowadzający leczenie biorezonansem przez cały czas zmienia natężenia fal elektromagnetycznych, a długość terapii ustalana jest w zależności od potrzeb organizmu pacjenta.
Biorezonans — remedium na walkę z uzależnieniami?
Zwolennicy metody, jaką jest biorezonans uważają, że jest ona korzystna dla zdrowia, a także przydatna do wyleczenia uzależnienia od nałogów, w tym od nikotyny oraz alkoholu. Czy biorezonans jest skuteczny w walce z uzależnieniami? Wiele osób wykorzystuje terapie biorezonansem w celu oczyszczania organizmu z nagromadzonych w nim toksyn, poza tym stosowana jest w celu wygaszenia głodu nikotynowego. Osoby, które wykonują zabiegi uważają, że skuteczność terapii jest bardzo wysoka i wynosić może nawet 90%, jednak zdaniem niektórych lekarzy metoda ta jest typowym placebo.
Ile kosztuje badanie biorezonansem i gdzie je wykonać?
Chociaż nie ma żadnych dowodów naukowych, które wskazywałyby na skuteczność metody, jaką jest biorezonans, zwolenników tej metody nie brakuje. Jeśli chodzi o biorezonans, cena różni się w zależności od wykonywanego testu lub terapii. Rezonans biologiczny to metoda, którą wykonuje się m.in. testy alergiczne, testy na obciążenie organizmu patogenami chorobotwórczymi, a także testy na nietolerancje pokarmowe. W ramach biorezonansu wykonywane są również terapie odczulające, antynikotynowe i antyalkoholowe, poza tym obejmuje on także terapię odczulającą. Cena biorezonansu uzależniona jest również od konkretnego gabinetu, w którym wykonywane są testy lub terapie. Terapie i leczenie biorezonansem magnetycznym przeprowadzane są przede wszystkim w gabinetach medycyny niekonwencjonalnej, które posiadają specjalistyczny sprzęt. Alternatywą do wizyt w ośrodkach medycyny niekonwencjonalnej może być zakup domowego urządzenia do biorezonansu.
Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?