Choroba-lokomocyjna

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Brak wyników

Nie ma leku,
którego szukasz?

Skorzystaj z E-recepty 24h
E-konsultacja Lekarska w 5 minut.

Podróż nie dla każdego jest przyjemnością. Gdy pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, jak np. mdłości i wymioty, trudno o doskonałe samopoczucie. Na szczęście są sposoby na to, by złagodzić uciążliwe objawy. Wystarczy udać się na zakupy do apteki po syrop lub postawić na stosowanie specjalnych tabletek. Wybór leków na chorobę lokomocyjną jest szeroki, a działanie niektórych leków jest bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i niemowląt. Dokucza Ci choroba lokomocyjna? Leki przykładowe, które możesz brać, a także informacje o ich stosowaniu znajdziesz poniżej.

Choroba lokomocyjna – czym jest i skąd się bierze?

Choroba lokomocyjna wiąże się z napływaniem do mózgu sprzecznych informacji z narządu wzroku i narządu równowagi. Objawy choroby pojawiają się podczas przemieszczania się środkami transportu, w tym nie tylko samochodem, ale też autobusem, pociągiem, statkiem czy samolotem. Sygnały wzrokowe są niezgodne z sygnałami, które wychwytuje błędnik, co wysyła do mózgu sprzeczne sygnały. Błędnik nie wyłapuje, że człowiek jest w ruchu, natomiast wzrok człowieka takie sygnały wysyła, co bywa mylące. Jeśli Twoim problemem jest choroba lokomocyjna, leki mogą pomóc złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Jak objawia się choroba lokomocyjna? Czy chorują głównie dzieci?

Choroba lokomocyjna to nieprzyjemna dolegliwość, która objawia się w postaci pogorszonego samopoczucia, mdłości, nagłych potów, zawrotów głowy, szumów w uszach i wymiotów w czasie jazdy samochodem, pociągiem, a nawet w czasie podróży samolotem czy w trakcie podróży statkiem. Najczęściej choroba lokomocyjna dotyczy dzieci, jednak zdarza się, że dolegliwość ta dokuczliwa jest również dla osób dorosłych, ponadto warto wiedzieć, że zmagać się z nią mogą również zwierzęta, w tym np. psy – ich również nie omija choroba lokomocyjna. Leki stosowane w tym przypadku to preparaty, które mają łagodzić nieprzyjemne objawy, w tym zwłaszcza hamować odruch wymiotny oraz działać uspokajająco. 

Leki na chorobę lokomocyjną – jak je prawidłowo dobrać?

W aptece znaleźć można różnego rodzaju leki na chorobę lokomocyjną, które różnią się składem i sposobem działania, ponadto ich cena również jest inna. Gdy w grę wchodzi choroba lokomocyjna, leki dostępne w aptece są bardzo różne. Warto dodać, że również jeśli chodzi o lek na chorobę lokomocyjną dla dzieci, wybór jest szeroki i mowa tu także o preparatach dedykowanych dla najmłodszych, czyli dla niemowląt, ponadto dostępny jest szereg preparatów bezpiecznych również dla kobiet w ciąży. Są to między innymi różnego rodzaju krople i syropy z wyciągiem z imbiru, a także opaski, ponadto popularnie stosowane są również tabletki na chorobę lokomocyjną. Do tego typu produktów zaliczyć można także pastylki do ssania, gumy, drażetki, a nawet lizaki, których działanie polega na łagodzeniu nudności i innych objawów choroby lokomocyjnej. 

Jak podróżować z chorobą lokomocyjną – wspomaganie farmakologii

Jeśli doskwiera Ci choroba lokomocyjna, leki z pewnością pomogą złagodzić nieprzyjemne objawy. Trzeba jednak wiedzieć, że leki na chorobę lokomocyjną, w tym tabletki lokomocyjne, należy podać pacjentowi odpowiednio wcześnie przed podróżą, by miały szansę zadziałać. Jeśli zastanawiasz się, co na chorobę lokomocyjną będzie skuteczne, musisz wiedzieć, że leki lokomocyjne to nie wszystko. Pomocne może być również pilnowanie, by siadać przodem do kierunku jazdy, unikanie czytania w podróży, przeglądania smartfonów i urządzeń mobilnych, a także jedzenia. Lekki posiłek powinno się zjeść przed wyjazdem, ale nie bezpośrednio tuż przed podróżą. Lekko uchylone okno może sprawdzić się tu bardzo dobrze, ponadto w przypadku mdłości dobrze jest patrzeć w stały punkt, co zapobiega wysyłaniu sprzecznych informacji do mózgu.