Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe 

Napisano 27.09.2021 | Medyczny Asystent | Czas czytania: 2 min.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Preparat leczniczy Pimafucin 100 mg w postaci globulek zawiera natamycynę – antybiotyk polienowy o działaniu przeciwgrzybiczym. Leczenie trwa zwykle kilka dni i pomaga przywrócić prawidłową mikroflorę pochwy. Przed użyciem leku należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi przeciwwskazań i stosować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa. Lek Pimafucin 100 mg w postaci globulek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Co to jest Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe i w jakim celu jest stosowany?

Pimafucin 100 mg w postaci globulek stosowany jest w leczeniu grzybicy pochwy wywołanej przez drożdżaki Candida albicans. Jest to jeden z najczęstszych typów infekcji narządów rodnych. Schorzenie wywołuje dyskomfort i jest źródłem uciążliwych dolegliwości, takich jak swędzenie i pieczenie miejsc intymnych oraz upławy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leku, takiego jak np. Pimafucin, możliwe jest zwalczenie infekcji i usunięcie uporczywych objawów. Zawarta w leku natamycyna działa miejscowo, nie wchłania się przez skórę ani błony śluzowe.

Pojedyncza globulka zawiera 100 mg natamycyny. Substancje pomocnicze wchodzą w skład preparatu: alkohol cetylowy, tłuszcz stały, trioleinian sorbitanu, polisorbat 80, wodorowęglan sodu, kwas adypinowy.

Jak stosować lek Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe?

Lek Pimafucin 100 mg w postaci globulek aplikuje się raz na dobę, na noc. Globulkę umieszcza się w pochwie, najlepiej w pozycji leżącej, przed snem. Leczenie trwa najczęściej 3 do 6 dni. W czasie leczenia preparatem Pimafucin 100 mg zaleca się ograniczenie aktywności seksualnej. W przypadku nawracających infekcji, wskazane jest również leczenie partnera.

Skutki uboczne działania leku Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe.

Przyjmowanie globulek Pimafucin 100 mg jest bezpieczne, pod warunkiem prawidłowego stosowania. Tak samo jak w przypadku każdego leku, podczas stosowania Pimafucin 100 mg mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne. U niektórych pacjentek może wystąpić reakcja nadwrażliwości na alkohol cetylowy (substancję pomocniczą obecna w leku) oraz nieznaczne pieczenia w obszarze narządów płciowych po założeniu globulki.

Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe a inne leki. Czy zachodzi interakcja?

Interakcje natamycyny z innymi lekami nie są znane. Antybiotyk zawarty w globulkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe w czasie ciąży i podczas laktacji.

W przypadku pacjentek planujących mieć dziecko, będących w ciąży oraz karmiących piersią, stosowanie Pimafucin 100 mg powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem lub farmaceutą.

Kiedy nie stosować leku Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe?

Globulek dopochwowych Pimafucin 100 mg nie należy stosować, jeśli pacjentka jest uczulona na którąkolwiek substancję zawartą w leku oraz podczas miesiączki. Dodatkowo, jeśli pacjentka przyjmuje lub przyjmowała w ostatnim czasie inne preparaty lecznicze, a także jeśli planuje przyjmować inne leki, powinna powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

E-recepta online na Pimafucin 100 mg globulki dopochwowe.

Lek Pimafucin 100 mg w postaci globulek można kupić w aptece po wcześniejszym okazaniu aktualnej recepty. Receptę na lek można otrzymać zarówno podczas stacjonarnej wizyty lekarskiej, jak i podczas konsultacji medycznej online. E-recepta wydawana jest wyłącznie, gdy specjalista ginekolog stwierdzi zasadność zastosowania preparatu Pimafucin 100 mg oraz  brak przeciwwskazań. Chcąc zrealizować receptę internetową należy podać farmaceucie swój numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod, wysyłany do pacjenta SMS-em po konsultacji. E-receptę można również zrealizować pokazując kod kreskowy znajdujący się na wydruku recepty otrzymanej mailem w postaci załącznika PDF. Stosując Pimafucin 100 mg w postaci globulek, należy ściśle przestrzegać zaleceń ginekologa.

Potrzebujesz e-Recepty lub L4 ?

Wypełnij formularz w 5 minut ➡️

Informacje zawarte w dziale „Blog" serwisu NaszaRecepta.pl należy traktować jedynie jako informacyjno-edukacyjne. Treści te i porady w nich zawarte nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być również uznawane za profesjonalną poradę medyczną. Wydawca serwisu NaszaRecepta nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.